Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Mieszkańcy jednogłośnie przyjęli projekt podziału funduszu sołeckiego na 2018 rok. fot. Marek MatusiakMieszkańcy Sołectwa Ostrowa podczas zebrania wiejskiego w sprawie przeznaczenia środków Funduszu Sołeckiego na 2018 rok, rozdysponowali kwotę 27 482,74 zł na realizację 5 zadań i dodatkową pomoc finasową dla poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach. Zebranie odbyło się 21 września 2017 roku w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie, w którym uczestniczyło 12 osób.

Spotkanie otworzył i prowadził sołtys Józef Gacek, który przedstawił i omówił wniosek Rady Sołeckiej o planowanych zadaniach, jakie będą realizowane w 2018 roku z funduszu sołeckiego. Do realizacji w przyszłym roku zaplanowano następujące zadania:

Zadanie nr 1. Kwota 4 008,74 zł. Organizacja cyklu imprez społeczno-kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, integracyjnych oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży, które pozostały w domu w okresie ferii zimowych i letnich. Między innymi organizacja takich imprez jak: wyjazdy integracyjne, gwiazdka dla dzieci, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Powitanie Lata, organizacja dożynek wiejskich, ferie, półkolonie itp.

Zadanie nr 2. Kwota 1 374,00 zł. Współorganizacja Dożynek Gminnych.

Zadanie nr 3. Kwota 7 000,00 zł. Są to środki na zakup kruszywa na gminne drogi gruntowe i wynajem równiarki. W sołectwie jest kilka kilometrów dróg gruntowych, które co roku wymagają naprawy i równania. W pierwszej kolejności naprawiane będą drogi prowadzące do gospodarstw mieszkańców sołectwa Ostrowo.

Zadanie nr 4. Kwota 2 500,00 zł. Utrzymanie boiska sportowego do gry w piłkę nożną. Boisko to służy mieszkańcom sołectwa. Organizowane są różne imprezy i rozgrywki ligowe. Aby utrzymać boisko w należytym stanie zachodzi konieczność wykaszania go kilkanaście razy w roku. Jedno koszenie to powierzchnia około 1 ha. Posiadamy kosiarkę i traktorek do wykaszania trawy, do których musimy zabezpieczyć zakup paliwa, oleju oraz ewentualne koszty napraw i części zamiennych. Niezbędny jest również zakup nawozów i środków ochrony roślin.

Zadanie nr 5. Kwota 11 600 zł. Dalsza modernizacja i wyposażenie świetlicy wiejskiej. Na rok 2018 zaplanowano zakup artykułów AGD do wyposażenia kuchni, ławek i stołów ogrodowych oraz namiotu ogrodowego do urządzenia placu spotkań, gier, zabaw oraz współnego grillowania i organizowania ognisk. Ponadto zaplanowano zakup blaszanego garażu dla potrzeb przechowywania posiadanego sprzętu, w tym m.in. traktorka do wykaszania trawy i kosiarki. W zadaniu tym wyodrębniono również zabezpieczenie środków finansowych na opłacenie przeglądu okresowego i konserwację, istniejącego przy świetlicy wiejskiej, placu zabaw dla dzieci.

Dodatkowo z dostępnego budżetu sołeckiego kwotę 1 000,00 złotych przeznaczono na pomoc dla poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach.

Obecni na zebraniu mieszkańcy przyjęli jednogłośnie projekt podziału funduszu sołeckiego.

ADMINISTRATOR