Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Pradziadkowie Airtona Rogoskiego, Cecylia Giszter i Władysław Rogowski. fot. arch. rodziny RogoskichAirton Rogoski, lekarz z Santa Rosa Rio Grande do Sul, Brazylia, za naszym pośrednictwem poszukuje informacji dotyczących jego przodków- Franciszka Rogowskiego i Katarzyny Krymer lub Kremer. Możliwe, że jego rodzina mieszka w Ostrowie lub w okolicy.

Franciszek Rogowski urodził w 1845 roku. Prawdopodobnie zawarł związek małżeński w Ostrowie. Dzieci zrodzone z tego małżeństwa to: Józefa ur. 19 marca 1869, Władysław ur. 30 maja 1873 roku (pradziadek Airtona Rogoskiego), Stanisława- ur. 07 maja 1876 roku, Adamina- ur. 1881 roku i Helena, która zmarła 1889 roku.

Od lewej Eliane Szynwelska żona Airtona Rogoskiego, ich córka Fernanda oraz Airton Rogoski. fot. arch. rodziny RogoskichMieszkaniec Santa Rosa, prowadzi badania genealogiczne i za naszym pośrednictwem zwraca się o pomoc w ustaleniu losów swoich przodków. W jednym z maili napisał, że wszelkie dane dotyczące chrztu lub małżeństwa jego przodków są bardzo ważne dla jego badań genealogicznych- Może mieli inne dzieci, które zmarły przed emigracją do Brazylii? Nawet informacja o dacie śmierci, bardzo pomaga w moich badaniach
W korespondencji mailowej Airton Rogoski napisał również, że losy jego przodków związane są również Wilczogórą (Wilczyn), a to za sprawą małżeństwa Marcjanny z Wojciechem Ratajczykiem. Rodzina Krymerów (Kremer) zamieszkiwała również niedalekich Kościeszkach. Niewykluczone, że po dziś dzień mieszkają tam jego krewni lub osoby, które mogą dysponować informacjami na interesujący go temat.

Przechowywany pieczołowicie wśród rodzinnych pamiątek list przewozowy, dokumentujący fragment losów rodziny Rogowskich. fot. arch. rodziny RogoswkichAirton Rogowski wie, że jego Pradziadek Rogowski nie miał braci, tylko siostry. Ma świadomość, że wszystkie żyjące dzieci jego pradziadków Rogowskich przybyły wraz z rodzicami do Brazylii, jak zostało to odnotowane w treści listu przewozowego. Jednak część rodziny Rogowskich- kuzyni jego pradziadka, pozostała w Polsce i być może ich potomkowie żyją do dziś w Ostrowie lub sąsiednich miejscowościach. Mieszkaniec Santa Rosa, ma nadzieję, że uda mu się nawiązać kontakt z żyjącymi potomkami rodziny Rogowskich i Krymer (Kremer) i tym samym lepiej poznać losy jego rodziny.
Nie tylko Airton zaangażował się w poszukowania informacji o Przodkach. Również jego brat, Anencir Rogoski, wiele czasu poświęca na poznawaniu przeszłości rodziny Rogowskich i Kremer (Krymer).Anecir Rogoski razem z bratem Airtonem próbują poznać losy swojej rodziny. fot. arch. rodziny Rogoskich

W imieniu Airtona Rogoskiego i brata Anencira prosimy wszystkich, mieszkańców Ostrowa lub sąsiednich miejscowości, którzy posiadają informację na temat rodziny Rogowskich i Kremer (Krymer) o kontak mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny z Józef Gackiem. Po otrzymaniu informacji, zainteresowanych skontaktujemy z Airtonem Rogoskim. Za wszelkie informacje, w imieniu braci Rogoskich, dziękujemy.

ADMIN