Gospodarze walczyli o piłkę, jednakże nie udało się wygrać meczu, fot. Marek MatusiakW niedzielne popołudnie, 22 lipca 2018 roku, odbył się w Ostrowie towarzyski mecz piłkarski połączony z rodzinnym festynem. W piątą rocznicę powołania klubu sportowego Grom Ostrowo, gospodarze walczyli z kolegami zza miedzy - Kujawianką Strzelno. Mecz zakończył się wygraną gości 7:2.

W związku z jubileuszem gratulacje, podziękowania i życzenia odebrał prezes Gromu Jacek Sadowski. Niespodziankę dla zawodnika Gromu Mikołaja Batkowskiego, w związku ze zmianą stanu cywilnego, przygotowali koledzy z drużyny, którzy podarowali jemu i jego żonie bukiet kwiatów i pamiątkową koszulkę z autografami zawodników Gromu. Krótką historię 5-letniej działalności Gromu przedstawił wiceprezes klubu Marek Matusiak.

Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnię, fot. Ewa MatusiakW trakcie meczu na placu przy boisku trwał festyn rodzinny. Zajęcia animacyjne przeprowadziły animatorki z firmy Magia dzieciństwa z Mogilna. Było malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, hokej na trawie, chodzenie na szczudłach, wyścig z przenoszeniem przedmiotu na rakietce oraz twister. Wszystkie dzieci częstowane były słodyczami, napojami i lodami. Do godzin popołudniowych trwała biesiada przy kiełbaskach z grilla oraz grochówce przygotowanej przez Zakład Aktywności Zawodowej z Przyjezierza. Organizatorem turnieju piłkarskiego oraz festynu byli Grom Ostrowo, Rada Sołecka w Ostrowie oraz miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwali strażacy z rodzimej jednostki OSP.

Fotorelacja z tej sportowej imprezy dostępna jest w galerii.

ADMINISTRATOR