Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
en fr de pl pt ru es

Reprezentacja Ostrowa w tenisie stołowym: Marek Matusiak, siostry Emilia i Monika Kapica odbierają z rąk Wojciecha Przybylskiego pamiątkowy dyplom i puchar. fot. arch. Sołectwa OstrowoReprezentacja Ostrowa w tenisie stołowym wywalczyła w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego IV miejsce. Monika Kapica, Emila Kapica i Marek Matusiak z powodzeniem bronią barw Ostrowa w tenisie stołowym, nawiązując tym samym do wielu sukcesów, które w tej dyscyplinie sportu odnosili nasi zawodnicy w przeszłości.

W sobotę 3 grudnia 2011 roku w Sali M-GOKiR 8 drużyn z terenu gminy Strzelno rywalizowało w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Nasze sołectwo reprezentowała ekipa w składzie: Monika Kapica, Emilia Kapica i Marek Matusiak.

W pierwszej, eliminacyjnej fazie turnieju, w której rywalizowało 8 ekip, nasza reprezentacja spisała się doskonale. Dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom ekipa z Ostrowa awansowała do dalszej fazy rozgrywek, w której wystąpiły już tylko cztery najlepsze drużyny.

W meczu o III miejsce Ostrowo spotkało się z silną ekipą z Górek. Tym razem reprezentanci Górek mieli więcej szczęścia i pokonali naszą drużynę w stosunku 6-3, zajmując III miejsce w turnieju. Nasza ekipa znalazł się tuż za podium, zajmując IV miejsce.

Monika i Emilia Kapica wspólnie z Markiem Matusiakiem mogą przyspożyć naszemu sołectwu wielu sportowych sukcesów. fot. arch. Sołectwa Ostrowo
W meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się reprezentacje Strzelna i Cienciska. Finał zapowiadał się ekscytująco i tak też było. Do końca nie wiedzieliśmy, kto ostatecznie podniesie w górę największy puchar przeznaczony dla zwycięzcy- relacjonuje Marek Matusiak. Po zaciętej walce nasi sąsiedzi zza miedzy ulegli ostatecznie reprezentacji Strzelna 4-5 i zajęli tym samym II miejsce.

Tradycyjnie na wysokości zadania stanęli organizatorzy turnieju, którym należą się wyrazy uznania. Jak mówi Marek Matusiak- Na szczególne słowa podziękowania zasłużyli Wojciech Przybylski i Piotr Lewandowski, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie i poprowadzenie imprezy. Obaj instruktorzy M-GOKiR od wielu lat z pasją promują sport i aktywne spędzenie czasu wolnego na terenie naszej gminy.

Na zakończenie turnieju organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych do udziału w turnieju tenisa stołowego w styczniu przyszłego roku. Będzie to impreza towarzysząca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Jako miłą ciekawostkę można przytoczyć fakt, że na koniec imprezy, główny sędzia zawodów zauważył, że nasza tenisistka Monika Kapica, miała okazję w trakcie pobytu w Warszawie spotkać się z Premierem Polskiego Rządu, Donaldem Tuskiem, co zostało udokumentowane wspólnym zdjęciem, które zostało opublikowane w Tygodniku Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Naszej reprezentacji składamy podziękowanie za waleczność i zdobycie wysokiego miejsca, które wpisuje się w całokształt osiągnięć sportowych mieszkańców naszego sołectwa. Tenisistom i tenisistkom życzymy również kolejnych sukcesów w następnych latach.

ADMINISTRATOR

/współpraca MAREK MATUSIAK/