Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Jedna z bramek za chwilę zostanie ustawiona we wcześniej wyznaczonym miejscu. fot. Marek MatusiakNa boisku ustawiono już bramki. Bracia Ryszard i Jacek Sadowscy regularnie przycinają murawę. Strzeleński przedsiębiorca Witold Płócienniczak przekazał nieodpłatnie farby do pomalowania bramek. Pierwszy mecz na ostrowskim boisku zostanie rozegrany w lipcu. Jakie drużyny staną naprzeciw siebie? Nie wiadomo.

W maju członkowie Rady Sołeckiej, druhowie z OSP Ostrowo oraz młodzież wspólnymi siłami ustawiali bramki na boisku.

Mariusz Wojciechowski pokazuje miejsce, w którym ma stanąć bramka. fot Marek MatusiakPrace związane z dostosowaniem rozmiarów bramek do obowiązujących przepisów piłkarskich wykonał Mariusz Wojciechowski. Strzeleński przedsiębiorca Witold Płócienniczak przekazał nieodpłatnie farby podkładowe i nawierzchniowe do pomalowania metalowych bramek.

Ryszard Sadowki zaangażował się do prac związanych z przycinaniem trawy. Na tę pracę poświeca za każdym razem kilka godzin fot. arch Sołectwa OstrowoPrace związane z nawożeniem trawy wykonał nieodpłatnie Jacek Giemza. Kolejne nawożenie zostanie wykonane w najbliższych dniach Z kolej strzyżeniem murawy zajęli się Jacek Sadowski oraz Ryszard Sadowski, którzy kilkakrotnie społecznie przycinali trawę. Koszenie trawy to zajęcie na kilka godzin. Panowie muszą kosiarkami przemaszerować około 15-16 kilometrów.

Jacek Sadowski obliczył, że podczas strzyżenia trawy, trzeba przejść około 15-16 kilomentów. fot. arch. Sołectwa OstrowoJuż niedługo na boisku zostaną wytyczone oraz wymalowane linie. Będzie to oznaczało, że jest ono gotowe to rozegrania pierwszego meczu. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jakie drużyny rozegrają w Ostrowie pierwszy mecz.

Sołtys Ostrowa Józef Gacek mówi, że wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy poświęcają swój wolny czas- także w weekendy na prace związane przygotowaniem boiska. dodaje, że słowa podziękowania należą się Panu Witoldowi Płócienniczakowi za przekazane farby.

Niestety. Są osoby, które albo nieświadomie lub- co gorsza- bezmyślnie niszczą murawę, wjeżdżając na nią rowerami lub motorowerami pozostawiając koleiny. Prosimy, aby szanować pracę innych.

ADMINISTRATOR współpraca MAREK MATUSIAK