Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Czy znajdą się chętni zawodnicy do reprezentowania Ostrowo? Organizatorzy mają nadzieję, że tak. Pierwsze spotkanie w sprawie powołania w Ostrowie drużyny piłki nożnej, która mogłaby zostać zgłoszona do rozgrywek klasy „B” zakończyło się pierwszym sukcesem. Okazało się, że jest grupa osób zainteresowanych powstaniem zespołu piłkarskiego.

W piątek, 5 kwietnia 2013 roku w budynku po byłej szkole podstawowej odbyło się spotkanie dotyczące założenia klubu piłkarskiego w Ostrowie. Na zebranie przybyło około 25 mieszkańców naszego sołectwa. Zebranie miało charakter organizacyjny i było swoistym sprawdzianem, czy jest w ogóle jakiekolwiek zainteresowanie w tym temacie.

W spotkaniu uczestniczył również Sołtys Józef Gacek, który bacznie przysłuchiwał się całej dyskusji.

Na początku spotkania głos zabrał Jacek Sadowski, który przedstawił koncepcję i wstępne ustalenia dotyczące formy założenia klubu piłkarskiego w Ostrowie. Podczas zebrania padały propozycje w sprawie nazwy klubu. Ostatecznie jednak nie ustalono pod jaką ewentualnie nazwą zespół będzie występował. Tym samym sprawa ta pozostaje nadal otwarta i powróci na kolejnym zebraniu.

Uczestnicy spotkania ustalili, że po raz drugi będą dyskutować o założeniu zespołu w dniu 12 kwietnia 2013 roku o godz. 17.00 w budynku po byłej szkole podstawowej. Organizatorzy proszą, aby na spotkanie przybyła również młodzież, która jest zainteresowana podjęciem regularnych treningów i reprezentowaniem naszej miejscowości w rozgrywkach „B” klasy. Mile widziane będą również osoby z ościennych miejscowości, które chciałyby grać w barwach Ostrowa.

Prosimy również o propozycje dotyczące nazwy naszego klubu. Swoje typy dotyczące nazwy można wpisywać w komentarzu pod artykułem.

Marek Matusiak