Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Popularne piłkarzyki były oblegane również przez dziewczyny. fot Jan Lewandowski

Dzieci i młodzież bawiła się na zimowej imprezie pn. Kujawy Zimą. Wspólną zabawę zorganizowała Rada Sołecka i Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz konkursów i quizów były również paczki ze słodyczami.

W minioną niedzielę, 19 lutego 2012 roku w Świetlicy Wiejskiej przy Domu Strażaka odbyła się impreza pn. Kujawy Zimą, przeznaczona dla dzieci i młodzieży z terenu Sołectwa Ostrowo. Została ona przygotowana po raz kolejny przez Członków Rady Sołeckiej oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 od powitania  uczestników przez Sołtysa Ostrowa Józefa Gacka, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.

Poczynaniom młodych mieszkańców sołectwa przyglądał się Burmistrz Strzelna i Ksiądz Proboszcz Witold Zieliński. fot. Jan Lewandowski

W spotkaniu oprócz dzieci i młodzieży, uczestniczyli Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak z małżonką oraz ksiądz proboszcz Witold Zieliński. Nie zabrakło również licznej grupy rodziców oraz dziadków. Dla  wszystkich przygotowano herbatę, kawę i słodycze.

Konkursy i zabawy przygotowali i prowadzili instruktorzy MGOKiR w Strzelnie, Krzysztof Kotecki i Wojciech Przybylski. Na uczestników zabaw i konkursów czekały słodkie nagrody.

Uczestnicy imprezy mogli również sprawdzić swoje umiejętności gry w tzw. piłkarzyki, które udostępnił Dariusz Drgas, oraz znajdujące się na wyposażeniu Świetlicy, zakupione przez OSP, rzutki. Obie gry cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Imprezę rozpoczął oraz zakończył Sołtys Ostrowa Józef Gacek, obok Krzysztof Kotecki. fot. Jan Lewandowski

Ostatnim punktem zabawy było  wręczenie dzieciom i młodzieży przez Sołtysa i Członka Rady Sołeckiej Jana Szparagowskiego paczek ze słodyczami. W sumie w ręce uczestników zimowej zabawy trafiło 55 słodkich pakunków,  z czego 45 wręczono podczas imprezy. Pozostałe 10 paczek zostało dostarczone przez druhów z OSP do dzieci, które były chore i nie mogły same przybyć do Świetlicy Wiejskiej.

 

Rada Sołecka z Funduszu Sołeckiego przekazała na organizację imprezy kwotę 1200,00 zł. Imprezę dofinansował również Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej.ADMINISTRATOR 

Więcej zdjęć zamieściliśmy w galerii
.