Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Koloniści odbierają nagrody rzeczowe. fot. Ewa MatusiakW piątek, 17 lipca 2015 roku, zakończyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży z sołectwa Ostrowo. Był śpiew, pieczenie kiełbasek, zabawy na świeżym powietrzu i nagrody dla wszystkich kolonistów za uczestnistwo i wygrane w konkursach.

Wspólne biesiadowanie na zakończenie półkolonii. fot. Ewa MatusiakW ostatni dzień półkolonii swą obecnością zaszczycili Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak i przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Agnieszka Kaźmierczak oraz członkowie Rady Sołeckiej Zenon Barszcz, Jacek Giemza, Jan Lewandowski i Jan Szparagowski z przewodniczacym Józefem Gackiem na czele.

Dzieci prezentują zrobione własnoręcznie kwiaty słonecznika. fot. Ewa MatusiakUczestnicy kolonii w trakcie robienia ozdobnych świeczek. fot. Ewa MatusiakWspólnie spędzone 10 dni dały dzieciom wiele radości. Każdego dnia miały inny cel do osiągnięcia. Wykonały m.in. piękne kwiaty słoneczników według autorskiego pomysłu Małgorzaty Lewandowskiej. W swojej pracy wykorzystały kolorową krepinę, podstawki pod doniczki, patyki, klej i ziele angielskie. Zrobiły także ozdobne świeczki pod kierunkiem zaproszonych nauczycielek z SP w Ciechrzu Aliny Filip i Pauliny Wyborskiej. Kolorowe piaski i kamyki wsypane w dowolnej ilości do szklanki oraz muszelki różnej wielkości zatopione w żelu stworzyły oryginalne wzory.

Uczestnicy wycieczki do Wenecji na moment przed wejściem do Muzeum Kolei Wąskotorowej. fot. Ewa MatusiakPamiątkowe zdjęcie z wizyty w Biskupinie. fot. Marek MatusiakNiewątpliwie najdłużej w pamięci dzieci i młodzieży pozostaną zorganizowane wycieczki do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, do Muzeum Kolei Wąskotorowej i ruin zamku w Wenecji oraz do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Dzięki tym wyjazdom udało się przełamać stereotyp, że zwiedzanie muzeum jest mało ciekawe a wręcz nudne. Dzieci poznały fragmenty historii, a w "Młynie Wiedzy" miały możliwość doświadczenia zjawisk fizycznych obecnych w życiu codziennym.

Gry planszowe cieszyły się dużym powodzeniem, kiedy na dworze padał deszcz. fot. Ewa MatusiakZajęcia prowadzone przez socjoterapeutkę Danutę Hilscher przybliżyły najmłodszym tak ważne w społeczeństwie zagadnienia jak komunikacja niewerbalna, sztuka asertywnego zachowania, zdrowe życie czy umiejętność rozpoznawania i nazywania uczyć.

Czas na zabawę w "Młynie Wiedzy". fot. Jan LewandowskiLiczba uczestników półkolonii była ograniczona do 15 osób. Z półkolonii korzystali: Katarzyna Błochowiak, Jakub Borowski, Aleksandra Ciabach, Bartek Ciabach, Alicja Czubachowska, Dominika Kamińska, Kacper Kamiński, Aleksandra Kubacka, Franciszek Matusiak, Wojciech Matusiak, Amelia Nadolna, Antoni Nadolny, Robert Nadolny, Magdalena Nowakowska i Martyna Szparagowska. W wycieczkach natomiast mogła uczestniczyć większa liczba dzieci i młodzieży. Jedyne ograniczenie stanowiła liczba dostępnych miejsc w autokarze.

Fotorelacja z półkolonii oraz imprez towarzyszących.

ADMINISTRATOR