Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Dwa piękne okazy prawdziwków prezentuje Jan Drgas. fot. Marek MatusiakNie trzeba jeździć do odległych lasów, aby móc zbierać piękne okazy grzybów. Także  w lasach otaczających Ostrowo, można natrafić na rekordowe okazy, które miłośników grzybobrania, mogą przyprawić o szybsze bicie serca i zachęcić innych do intensywnych poszukiwań.

O powyższym przekonał się Jan Drgas, który w środę, 20 sierpnia 2014 roku wybrał się na małe grzybobranie.

Grzyby są nie tylko wielkie, ale co najważniejsze zdrowe. fot. Marek MatusiakJak relacjonuje mieszkaniec Ostrowa, do lasu na tzw. Łysą, wyruszył rowerem późnym popołudniem- około godziny 18:00. Po wejściu do lasu i kilkuminutowym grzybobraniu, jego oczom ukazały się dwa olbrzymie grzyby, po po bliższym przyjrzeniu się, okazało się, że są to dwa piękne i co najważniejsze zdrowe okazy prawdziwków.

Pomiar obu grzybów. fot. Marek MatusiakPo powrocie z wyjątkowo udanego grzybobrania, szczęśliwy Grzybiarz wspólnie z Markiem Matusiakiem dokonali komisyjnego pomiaru prawdziwków. Okazało się, że obwód mniejszego z grzybów mierzy 58 cm, natomiast kapelusz drugiego z rekordzistów, wynosi równe 60 cm.  Grzybowe bliźniiaki ważyli wspólnie 1,5 kg.

Prawdziwki rekordziści będą zapewne doskonałym dodatkiem do potraw.

ADMINISTRATOR współpraca MAREK MATUSIAK