Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Funckjonariusze Policji ze Strzelna st. asp. Leszek Nowacki oraz sierż.szt. Tomasz Skruszewicz przekazali dla dzieci akcesoria odblaskowe oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa.fot. Marek MatusiakW trakcie imprezy z okazji powitania lata funkcjonariusze policji przekazali dla dzieci gadżety zwiększające ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach publicznych. Strażacy z OSP Ostrowo zaprezentowali sprzęt ratowniczo- gaśniczy będący na wyposażeniu jednostki. Oprócz tego było jeszcze wiele innych atrakcji.

Przełom czerwca i lipca jest okresem, kiedy Rada Sołecka wspólnie z Zarządem OSP Ostrowo organizują imprezę dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego i powitania lata.

Bieg sztafetowy w workach. fot. Marek MatusiakW niedzielę, 6 lipca 2014 roku o godzinie 1400 Sołtys Józef Gacek, powitał wszystkich przybyłych na imprezę związaną z pożegnaniem roku szkolnego i powitaniem lata. Szczególnie gorąco przywitał najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa oraz gości spoza Ostrowa, którzy wypoczywają na Jeziorem Ostrowskim. Następnie Franciszek Łukomski dał sygnał do rozpoczęcia zabawy.

Magdalena Dunaj-Trzeszczyńska, Małgorzata Borowska i Agnieszka Szparagowska podczas przygotowania dyplomów dla uczestników festynu. fot. Marek MatusiakW tym roku program festynu przygotowały i zrealizowały: Małgorzata Borowska, Agnieszka Szparagowska, Magdalena Dunaj- Trzeszczyńska. Z kolei Karolina Nadolna i Dominika Janowska wcieliły się w postacie klaunów i zabawiały uczestników zabawy przeróżnymi figlami.

Duża popularnością cieszyło się strzelanie z wiatróki. fot. Marek MatusiakW programie znalazły się m.in. wspólne zabawy z rodzicami i dziadkami, konkurencje sprawnościowe oraz zadania plastyczne. Dzieci i młodzież mogły sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z wiatrówki (zabawę prowadzili: Dominika Kwiatkowska, Michał Harko i Zbigniew Chmal ), slalomie pomiędzy palikami, malowaniu i rysowaniu na jezdni przed Domem Strażaka. Dzięki pomocy Kamili Wojciechowskiej, Bogusławy Wojciechowskie jej córki Aleksandry, dziewczynki mogły przyozdobić swoje włosy fantazyjnymi warkoczykami. Za udział w poszczególnych konkurencjach ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Prawdziwą furorę zrobił policyjny radiowóz. fot. Marek MatusiakKarmienie z zawiązanymi oczami jest nie lada wyzwaniem. fot. Marek MatusiakDo udziału w imprezie zaproszono również funkcjonariuszy policji ze strzeleńskiego komisariatu. St. asp. Leszek Nowacki i sierż.szt. Tomasz Skruszewicz przez kilka minut rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Wskazali na zagrożenia, które czyhają podczas wypoczynku na wodą, w trakcie poruszania się po drogach oraz wypoczynku w górach. Mundurowi przekazali na ręce Józefa Gacka gadżety zwiększające bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Kamizelki i akcesoria odblaskowe trafiły do młodych mieszkańców Ostrowa. Uczestnicy zabawy mieli również możliwość zapoznania się z wyposażeniem radiowozu oraz mogli zasiąść w jego wnętrzu.

Strażakom w schładzaniu uczestników zabawy pomagał "strażacki narybek". fot. Marek MatusiakKto pierszy wypije sok? fot. Marek MatusiakW imprezie nie mogło zabraknąć udziału druhów z OSP Ostrowo, którzy zaprezentowali dzieciom i młodzieży wyposażenie ratowniczo- gaśnicze będące na wyposażeniu naszej jednostki. Druhowie przyszli również z pomocą tym uczestnikom zabawy, którym niedzielne upały dały się we znaki, polewając ich wodą. Druhowie, jako współorganizatorzy imprezy, cały czas pomagali w jej przebiegu.

Rysowanie na jezdni przed Domem Strażaka. fot. Marek MatusiakTradycyjnie też organizatorzy zabawy przygotowali dla wszystkich uczestników słodycze, lody, napoje, cukierki. Nie zabrakło również kawy i herbaty dla dorosłych. Było to możliwe dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego oraz pieniądzom przekazanym przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Strzelnie. Bardzo serdecznie chcę podziękować Ile sił w płucach. Konkurencja dumuchania balonów. fot. Marek Matusiakwszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji imprezy. Szczególnie Paniom, które przygotowały i prowadziły zabawy dla naszych najmłodszych, Członkom Rady Sołeckiej oraz Zarządowi OSP i duhom, na których zawsze możemy liczyć. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Urszuli Bukowskiej, Prezes Banku Spółdzielczego w Strzelnie za to, że po raz kolejny finansowo wsparła naszą imprezę. Dziękuję również funkcjonariuszom policji: st. asp. Leszkowi Nowackiemu i sierż. szt. Tomaszowi Skruszewiczowi z Komisariatu Policji w Strzelnie za to, że przeprowadzili z naszymi młodym mieszkańcami pogadankę na temat bezpieczeństwa i przekazali dla nich akcesoria odblaskowe. Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i zapraszam za rok- mówił Józef Gacek

Ze strony OSP w organizację zabawy włączyli się: Konrad Luwański, Mariusz Wociechowski, Paweł Łukomski, Zenon Barszcz, Marek Matusiak, Jacek Bartecki. Z kolei Radę Sołecką reprezentowali: Jacek Gacek, Jacek Giemza, Franciszek Łukomski i Jan Szparagowski.

ADMINISTRATOR MAREK MATUSIAK JÓZEF GACEK

Fotorelację z imprezy zamieściliśmy tutaj.