Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Poczet sztandarowy OSP w składzie Zbigniew Chmal, Jacek Bartecki oraz Krzysztof Bartecki. fot. Marek MatusiakMieszkańcy Sołectwa Ostrowo oraz okolicznych miejscowości upamiętnili 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Obchody Narodowego Święta Niepodległości złożyły się: montaż słowno- muzyczny, msza św. w intencji Ojczyzny oraz złożenie wiązanki kwiatów pod obeliskiem.

W dniu wczorajszym tj. 10 listopada 2013 roku o godz. 11.30 w naszym kościele odbyła się msza św., podczas ktorej dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku zaprezentowały montaż słowno- muzyczny upamiętniający wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę wolności. W mszy św. wziął udział również Strzelnianin Roku, Piotr Barczak.

W kościele parafialny dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. fot. Marek MatusiakDzieci i młodzież do występu przygotowała Małgorzata Fac, która na co dzień prowadzi zajęcia z przyrody i biologii. W przedstawieniu zaprezentowali się: Miłosz Deręgowski, Joanna Wierzbińska, Miłosz Nowakowski, Bartłomiej Bąk, Marcin Rosiński, Kamila Pietrzak, Julia Paszkiewicz, Maciej Wańkowski i Alex Nyga.

Chwila zadumy przy obelisku upamiętniającym Bohaterów. fot Marek MatusiakNatomiast w poniedziałek 11 listopada 2013 roku o godz. 10.00 została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Witold Zieliński. W mszy św. udział wzięli strażacy z OSP Ostrowo, którzy wystawili poczet sztandarowy, w składzie: Zbigniew Chmal, oraz Jacek i Krzysztof Barteccy. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Sołeckiej.

Delegacja Rady Sołeckiej oraz OSP Ostrowo w składzie: (od lewej) Jacek Giemza, Józef Gacek i Roman Bąk podczas mszy św. fot. Marek MatusiakPo zakończeniu nabożeństwa, jego uczestnicy przemaszerowali na miejscowy cmentarz, aby oddać hołd poległym za wolność naszej ojczyzny. Delegacja w składzie: Józef Gacek, Jacek Giemza oraz Roman Bąk złożyła wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym mieszkańców Powiatu Mogileńskiego, którzy zginęli w latach 1939-1947.W obchodach wziął także udział porucznik w stanie spoczynku Stanisław Łukomski ze Zbytowa.

MAREK MATUSIAK współpraca ADMINISTRATOR

Fotorelację z obchodów zamieśczamy tutaj