Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Dwa zastępy OSP Ostrowo (pierwsze dwa wozy bojowe od lewej) podczas dogaszania pożaru słomy. fot.  Marek Matusiak

Dwa zastępy z OSP Ostrowo oraz po jednym ze Strzelna i KP PSP Mogilno uczestniczyły w gaszeniu pożaru słomy w Ostrowie. Na szczęście strażacy bardzo szybko uporali się z ogniem i zminimalizowali straty.

W piątek 16 sierpnia 2013 roku miał miejsce pożar słomy na polu jednego z ostrowskich rolników.

Pożar zgłosił do Stanowiska Kierowania KP PSP Mogilno o godzinie 14.34 Marek Matusiak, którego o tym, że dzieje się coś niedobrego na pobliskim polu poinformował chwilę wcześniej syn Wojtek.

Dyżurny KP PSP Mogilno zadysponował do pożaru w sumie 4 zastepy straży. fot. Marek MatusiakDyżurny KP PSP Mogilno zadysponował na miejsce zdarzenia m.in. dwa zastępy z OSP Ostrowo (12 druhów). Druhowie z Ostrowa blyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzenia i uporali się z szybko ropzrzestrzeniającym się ogniem. Dogaszanie pożaru trwało kilkanaście minut. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybyły jeszcze dwa zastępy straży z KP PSP w Mogilnie (3 funkcjonariuszy) oraz OSP Strzelno (6 druhów). Przyczyna pożaru pozostaje nieustalona. Działaniami strażaków kierował druh Jan Lewandowski. Ogień strawił około 0.5 ha słomy.

Dzisiejszy pożar słomy był pierwszym tego typu zdarzeniem w Ostrowie podczas tegorocznych żniw. Miejmy nadzieję, że jedynym.

ADMINISTRATOR