Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Na wigilijnym stole przygotowanym przez Panie z Koła Gospodayń Wiejskich w Ostrowie znalazło się wiele tradycjnych przysmaków. for. Marek MatusiakTradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odbywa się w Strzelnie Przegląd Stołów Wigilijnych. Od kilku lat w imprezie uczestniczą Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie. Tegoroczny przegląd odbył się już po raz siódmy.

W tym roku Przegląd Stołów Wigilijnych zorganizowano w piątek 21 grudnia w hali sportowo-rehabilitacyjnej przy strzeleńskim Gimnazjum. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Strzelno zaprezentowały pięknie przystrojone stoły zapełnione wigilijnymi potrawami i wypiekami.

 Ostatnie chwile przed rozpoczęciem przeglądu. fot. Marek MatusiakWśród ośmiu stoisk znalazł się się również stół przygotowany przez reprezentujące KGW Ostrowo Panie: Ewę Kubacką, Stefanię Kubacką, Aurelię Matczak, Wiesławę Mazgaj, Krystynę Narożniak oraz Władysławę Nowak.

Maluchy z Przedszkola nr 2 w Strzelnie zaprezentowały świąteczny program artystyczny. Byli wśród nich Franek Matusiak oraz Antoś Nadolny. fot. Marek MatusiakPrzegląd był również doskonałą okazją do zaprezentowania się dzieci z Przedszkola nr 2 w Strzelnie. Przedszkolaki przedstawiły montaż słowno- muzyczny poświęcony zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Wśród maluchów byli również dwaj młodzi mieszkańcy Ostrowa: Antoś Nadolny oraz Franek Matusiak. Ponadto przedstawienie jasełkowe wystawili strzeleńscy gimnazjaliści.

Wigilijny przegląd bacznie obserwowali m.in. przedstawiciel władz Gminy Strzelno oraz dziekan ks. kanonik Otton Szymków. fot. Marek MatusiakWigilijne stoły podziwiali również przedstawiciele władz Strzelna- Burmistrz Ewaryst Matczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Pieszak oraz Radni Rady Miejskiej. Przybył również ksiądz kanonik Otton Szymków, który odczytał fragment Ewangelii i tym samym wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę.

Przegląd zorganizowała Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie.

ADMINISTRATOR współpraca MAREK MATUSIAK