Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Tegoroczny wieniec dożynkowy Sołectwa Ostrowo nieśli (od lewej): Krytyna Ciabach, Franciszek Chudziński i Elżbieta Czaja. fot. Marek MatusiakGospodarzem tegorocznych Dożynek Parafialnych było Sołectwo Zbytowo, którego mieszkańcy przynieśli do kościoła  nie tylko chleb i  wieniec dożynkowy, ale również zapewnili oprawę liturgii uroczystej mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony. Delegację z wieńcem wystawiło również Sołectwo Ostrowo.

Święto Plonów rozpoczęło się o godz. 1000 w kościele parafialnym w Ostrowie, przed którym delegacje poszczególnych wiosek wchodzących w skład naszej parafii wystawiły tradycyjne wieńce dożynkowe. Wśród nich był wieniec Sołectwa Ostrowo stylizowany na monstrancję. Jego wykonaniem zajęła się Anna Bąk.

Do świątyni parafialnej przybyła liczna grupa mieszkańców naszej parafii, a by podziękować za plony i prość o pomyślność. fot. Marek MatusiakPodczas tegorocznych obchodów dożynkowych wieniec Sołectwa Ostrowo niosła delegacja w składzie: Franciszek Chudziński, Krystyna Ciabach i Elżbieta Czaja. Po procesyjnym wniesieniu wieńców dożynkowych do wnętrza świątyni, rozpoczęła się uroczysta liturgia mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Witold Zieliński.

Starostowie tegorocznych dożynek Zdzisław Dobrzeniecki i Romana Borys. fot. Marek MatusiakDożynkowy chleb został złożony przy ołtarzu głównym przez starostów tegorocznych dożynek-  Romanę Borys i Zdzisława Dobrzenieckiego. Następnie, po poświeceniu przez proboszcza wieńców, zostały one przez poszczególne delegacje (Zbytowo: Łukasz Ostrowski, Małgorzata Lewandowska, Dorota Chmal, Ciencisko: Honorata Łykowska, Magdalena Czaplicka, Paweł Szczygielski, Bielsko i Podbielsko: Radosław Szymański, Ewa Mochylowska, Elżbieta Przybyszewska) złożone u stóp ołtarza.

Wieńce dożynkowe podczas pierwszej cześci mszy św. zostały ustawione przez delegacje wzdłuż nawy głównej. fot. Marek MAtusiakMieszkańcy Zbytowa jako gospodarze dożynek przygotowali również oprawę liturgiczną mszy św. dożynkowej, w której udział wzięli zarówno dorośli mieszkańcy miejscowości jak i również dzieci i młodzież.

W tym miejscu pragnę podziękować w imieniu swoim i Rady Sołeckiej mieszkańcom naszej wioski, szczególnie Pani Annie Bąk za przygotowanie wieńca oraz Panu Franciszkowi Chudzińskiemu i Paniom: Krystynie Ciabach oraz Elżbiecie Czaja za to, że chętnie zgodzili się wziąć udział w delegacji, która niosła wieniec dożynkowy naszego Sołectwa- powiedział sołtys Józef Gacek.

ADMINISTRATOR