Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
en fr de pl pt ru es

W piątek, 30 marca 2012 roku, polnymi drogami Ostrowa przeszła niecodzienna procesja. fot. Marek MatusiakW tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Sołectwa Ostrowo oraz innych miejscowości wchodzących w skład parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie mieli okazję wziąć udział w Drodze Krzyżowej, która wiodła drogami Ostrowa.

W piątek 30 marca 2012 roku w Ostrowie miała miejsce niecodzienna Droga Krzyżowa1. Procesja Drogi Krzyżowej wyruszyła z kościoła parafialnego około godziny 18.00 i skierowała się główną drogą Ostrowa w stronę figury św. Floriana, aby następnie skręcić w polną drogę biegnącą w stronę wiatraka.

Drodze Krzyżowej przewodniczył ksiądz proboszcz Witold Zieliński. fot. Marek MatusiakNa skrzyżowaniu polnych dróg, na wysokości posesji Państwa Barszczów i Barteckich, wierni skierowali się w drogę prowadzącą w kierunku cmentarza. Na trasie przemarszu uczestnicy Drogi Krzyżowej, w liczbie około 80, rozważali poszczególne stacje Męki Pańskiej. Procesji przewodniczył Proboszcz ksiądz Witold Zieliński, który akompaniował wielkopostnym śpiewom, grając na gitarze. Piątkowa droga krzyżowa zakończyła się wspólną modlitwą na cmentarzu parafialnym.

ADMINISTRATOR

1 Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej narodziła się w Jerozolimie. W wiekach średnich do jej rozpowszechnienia przyczynili się franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Ostatecznie liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku. W kościołach katolickich Droga Krzyżowa ukazana jest w obrazach lub rzeźbach rozmieszczonych na ścianach bocznych kościołów.

Więcej zdjęć w naszej galerii.