Dzisiaj jest: 17 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz
en fr de pl pt ru es

Śpiew na zakończenie spektaklu. fot. Marek MatusiakW niedzielę, 8 października, w całej Polsce obchodzono XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Z tej okazji w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie odbył się występ uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku.

Podczas uroczystej Mszy Św. o godzinie 11:30 celebrowanej przez proboszcza ks. Witolda Zielińskiego uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Spektakl rozpoczął się śpiewem w wykonaniu: Katarzyny Zwolińskiej, Oliwii Dulik, Kingi Kuczyńskiej, Julii Przybyszewskiej, Darii Deręgowskiej, Martyny Szparagowskiej, Amelii Paszkiewicz, Wiktorii Grylewicz i Martyny Kuczyńskiej przy akompaniamencie gitary, na której grał ks. Witold Zieliński. Następnie zgromadzeni na mszy św. wierni obejrzeli archiwalne nagranie z telewizji polskiej, fragment transmisji po Konklawe z 16 października 1978 roku, przedstawiający moment wyboru Karola Wojtyły na papieża. W dalszej części uczniowie przenieśli widzów w czasy, gdy Karol Wojtyła był jeszcze biskupem i wspólnie ze studentami uczestniczył w spływie kajakowym na Drawie, podczas którego przeprowadzał z młodzieżą rozmowy dotyczące młodości i życia. W scenariuszu wykorzystano również archiwalne nagranie z telewizji włoskiej: fragment transmisji z Mszy św. Inaugurującej pontyfikat Jana Pawła II z 22 października 1978 roku oraz fragmenty książki Jana Pawła II „Przekroczyć próg nadziei”. W role studentów wcielili się: Joanna Wierzbińska, Miłosz Nowakowski, Julia Paszkiewicz, Aleksander Nyga i Marcin Rosiński, zaś w roli bp Karola Wojtyły wystąpił Wiktor Wiącek. Na zakończenie przedstawienia wspólnie z młodymi aktorami zaśpiewano Barkę. Scenariuszem i reżyserią zajęli się ks. Witold Zieliński i Barbara Byczkowska.

Dla upamiętnienia obchodów XVII Dnia Papieskiego wszyscy zgromadzeni w świątyni otrzymali balonik z tegorocznym hasłem i wizerunkim Jana Pawła II.

Fotorelacja z występu uczniów niepublicznych szkół w Bielsku dostępna jest w galerii.

ADMINISTRATOR