Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Zbliżanie się do celu pielgrzymkiW niedzielę, 10 września 2017 roku, odbyła się pielgrzymka do Gietrzwałdu i Olsztyna zorganizowana wspólnie z parafią Świętej Trójcy w Strzelnie. Wyjazd autokarem zaplanowany został na godzinę 4:30, a powrót około 22:00. Z zaproszenia do udziału w pielgrzymce skorzystały 34 osoby, w tym również mieszkańcy naszego Sołectwa.

Zorganizowanie wyjazdu właśnie 10 września związane było z uroczystościami 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej koronami papieskimi.

Przewodniczka Irena Cebulska opowiada o historii Olsztyńskiej Katedry Św. Jakuba. fot. Ewa MatusiakPielgrzymi na Błoniach Gietrzwałdzkich, gdzie odbyły się główne uroczystości jubileuszowe z udziałem Episkopatu Polski i Władz Państwowych, uczestniczyli w Sumie odpustowej o godzinie 11:00. Następnie udali się do Olsztyna na zwiedzanie niektórych z miejsc w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. O historii tego miasta opowiedziała przewodniczka Irena Cebulska.

Fotorelację z wyjazdu zamieszczamy w galerii.

ADMINISTRATOR