Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

Grupa młodzieży z naszej parafii, która przyjęła sakrament bierzmowania. fot. Marek MatusiakPodczas wizytacji kanonicznej sakrament bierzmowania przyjęła grupa 19 młodych parafian. Wizytacja była również doskonałą okazją do zaprezentowania Biskupowi Krzysztofowi Wętkowskiemu naszej parafii i bezpośredniego spotkania z mieszkańcami.

We wtorek, 3 czerwca 2014 roku gościł w na terenie parafii Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski. Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej przybył do Ostrowa w związku z wizytacją kanoniczną.

Delegacja młodzieży wręcza się Księdzu Biskupowi pamiątkę z okazji bierzmowania. fot. Marek MatusiakPierwszym miejscem, do którego udał się Dostojny Gość, była Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Gimnazjum w Bielsku, gdzie spotkał się z dziećmi i młodzieżom oraz nauczycielami.

Około godziny 1330 Ksiądz Biskup wspólnie z Proboszczem księdzem Witoldem Zielińskim, odwiedzili w domach osoby starsze i chore.

Dostojnego Gościa na terenie parafii przedstawiciele poszczególnych bractw działających w parafii. Na zdjęciu (od lewe) Jacek Giemza, Michał Szymański i Wanda Gładyszewska. fot. Marek Matusiak Kolejnym ważnym wydarzeniem związanym wizytacją było nabożeństwo czerwcowe, które rozpoczęło się o godzinie 15.30 w naszym kościele parafialnym. Uczestniczyli w nim  dzieci, młodzież, rodzice i osoby chore. W trakcie jego trwania Biskup pobłogosławił wszystkie najmłodszych oraz chorych.

Biskup Krzysztof Wętkowski, w skupieniu modli się przy grobie Ś.P. Księdza Władysława Gaszaka. fot. Marek MatusiakPo zakończeniu nabożeństwa czerwcowego, około godziny 1615, Dostojny Gość rozpoczął wizytację naszej parafialnej nekropolii, gdzie w skupieniu modlił się za naszych zmarłych. Zapoznał się również ze stanem utrzymania cmentarza.

Radosław Bąk otrzymuje z rąk Safarza Sakrament Bierzmowania. Świadkiem tego wydarzenia jest Mirosław Bąk. fot. Marek MatusiakO godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta msza św., w trakcie której 19 młodych mieszkańców naszej wspólnoty parafialnej otrzymało z rąk Safarza sakrament bierzmowania. W liturgii uczestniczył m.in. Dziekan Strzeleński, ksiądz kanonik Otton Szymków.

Ksiądz Biskup oraz zaproszeni goście, wśród których był Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak. fot. Marek MatusiakPo zakończeniu oficjalnej części wizytacji, około godz. 1900, Ksiądz Biskup wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na uroczystą kolację do Świetlicy Wiejskiej przy Domu Strażaka. W jej trakcie, w imieniu mieszkańców naszej parafii, Sołtys Józef Gacek, podziękował Księdzu Biskupowi za przeprowadzoną wizytację- W imieniu całej Wspólnoty parafialnej pragnę złożyć Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za obeJózef Gacek dziękuje Księdzu Biskupowi, za wizytację. fot. Marek Matusiakcność wśród nas. Dziękuję za osobiste spotkania i modlitwę z osobami starszymi i chorymi, za słowa skierowane do młodzieży i dzieci oraz ich wychowawców i nauczycieli. Dziękujemy także za słowa pasterskie skierowane do każdego z nas podczas liturgii mszy św. Sołtys zapewnił również Dostojnego Gościa o modlitewnej pamięci w Jego intencji.

Biskup Krzysztof Wętkowski interesował się także dzialnościom OSP na terenie parafii. Na zdjęciu druh Konrad Luwański podczas krótkiej rozmowy z Dostojnym Gościem. fot. Marek MatusiakPodczas spotkania Biskup Krzysztof Wętkowski miał okazję rozmawiać z obecnymi na spotkaniu oraz zapoznać się działalnością OSP Ostrowo. Prezes OSP Jan Lewandowski, oprowadził Gościa po mieszczeniach wchodzących w skład remizy oraz opowiedział pokrótce o sprzęcie ratowniczo-gaśniczym, który znajduje się na wyposażeniu naszej jednostki.

Na zakończenie Biskup podziękował wszystkim m.in. za serdeczne przyjęcie, z którym spotkał się na terenie naszej parafii.

ADMINISTRATOR, MAREK MATUSIAK

 Fotorelację z wizytacji zamieściliśmy tutaj.