Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek
en fr de pl pt ru es

W tym roku dziewięcioro dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy sakrament Eucharystii. fot. Marek MatusiakDziewięcioro młodych mieszkańców naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Uroczysta msza św. pierwszokomunijna została poprzedzona sobotnią liturgią pojednania i pierwszym przystąpieniem do sakramentu pokuty i pojedniania.

W sobotę, 25 maja 2013 roku o godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona liturgia pojednania i pierwsza spowiedź dzieci, które w niedzielę, 26 maja 2013 roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej.

Przyjęcie Pierwszej Komunii św. poprzedziła sobotnia liturgia pojednania oraz pierwsze w życiu przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. fot. Marek MatusiakW sobotniej liturgii wzięło udział dziewięcioro młodych mieszkańców naszej parafii: Justyna Burda, Kamil Chmal, Aleksandra Ciabach, Kornelia Dobrzeniecka, Amelia Nadolna, Anastazja Nyga, Andrzej Wesołowski, Aleksandra Wojciechowska i Katarzyna Zwolińska. Dzieciom towarzyszyli rodzice.

Dzieciom, w tym szczególnym dniu, towarzyszyli rodzice. fot. Marek MatusiakKilkanaście godzin później te same dzieci przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii. Uroczysta liturgia rozpoczęła się o godz.10.00. W jej trakcie mali mieszkańcy naszej parafii po raz pierwszy w swoim życiu przyjęli do swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Liturgii przewodniczył ksiądz proboszcz Witold Zieliński. Dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. W mszy św. uczestniczyła nauczycielka religii, Alina Woźniewicz, która przygotowała dzieci do przyjęcia sakramentu.

MAREK MATUSIAK