Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Przed rozpoczęciem prac nasadzeniowych dokładnie obmierzono teren wokół boiska. fot. Ewa Matusiak Chcę podziękować wszystkim mieszkańcom naszego sołectwa, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Słowa uznania kieruję pod adresem dzieci i młodzieży, którzy dzielnie pomagali w pracach. Boisko będzie służyło wszystkim mieszkańcom. W jego budowę zainwestowaliśmy jednak przede wszystkim ze względu na młodzież, aby mogła realizować swoje sportowe pasje- wyraża swoje uznanie Sołtys Józef Gacek.

W czwartek, 18 kwietnia 2013 roku zostały wykonane prace związane z sadzeniem drzewek wokół boiska do piłki nożnej. O godzinie 17.00 grupa około 20 mieszkańców Sołectwa Ostrowo przystąpiła do wkopywania sadzonek cyprysików lawsona.

Młodzi mieszkańcy naszego sołectwa już niedługo będą mogli rozegrać pierwszy mecz na nowym boisku. W czartek pomagali w pracach związanych z sadzeniem drzewek. fot Ewa MatusiakNa apel Rady Sołeckiej odpowiedzieli mieszkańcy sołectwa, którzy licznie przybyli, aby pomóc w pracach. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Co więcej, liczną grupę stanowili młodzi ludzie, którzy z dużą dozą optymizmu podjęli społeczną pracę przy sadzeniu drzewek. Co cieszy, wszyscy uczestnicy tej wspaniałej inicjatywy dzielnie podjęli wyzwanie- mówi Marek Matusiak.

Dzięki pomocy druhów zaoszczędzono wiele sił i czasu. Podlewaniu drzewek z bacznie przyglądają się Wojtek i Franek Matusiakfot. Ewa MatusiakDo nasadzania drzewek włączyli się również druhowie z OSP Ostrowo. Jednostka udostępniła wóz bojowy, który obsługiwał Naczelnik Mariusz Wojciechowski. Dzięki pomocy strażaków było możliwe nawodnienie małych sadzonek cyprysów. Usprawniło to znacznie prace- nie trzeba było donosić wody na duże odległości wiadrami.

Można powiedzieć, że sadzenie drzewek było pracą wielopokoleniową. Na zdjęciu Ryszard Sadowski i Karolina Nadolna. fot. Ewa MatusiakChcę podziękować wszystkim mieszkańcom naszego sołectwa, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Słowa uznania kieruję pod adresem dzieci i młodzieży, którzy dzielnie pomagali w pracach. Boisko będzie służyło wszystkim mieszkańcom. W jego budowę zainwestowaliśmy jednak przede wszystkim ze względu na młodzież, aby mogła realizować swoje sportowe pasje- wyraża swoje uznanie Sołtys Józef Gacek.

Pieniądze na sadzonki pochodziły z Funduszu Sołeckiego. W sumie na zakup drzewek wydatkowano kwotę 680,00 zł. Pieniądze zostały zarezerwowane jeszcze w budżecie na 2012 roku. Sadzonki zostały zakupione w ubiegłym roku i przechowane do tego roku. W sumie wokół boiska posadzono 210 sztuk drzewek.

ADMINISTRATOR współpraca MAREK MATUSIAK

Fotorelacja z sadzenia drzewk znajduję się tutaj.