Dzisiaj jest: 17 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz
en fr de pl pt ru es

Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie dh Ewaryst Matczak wraz z Naczelnikiem OSP Bielsko dh Łukaszem Przybyszewskim w czasie przeglądu pododdziałów Ochotniczych Straży Pożarnych należących do parafii w Ostrowie. fot. Marek MatusiakW sobotę, 5 maja 2018 roku, w Ostrowie obchodzono Międzynarodowy Dzień Strażaka, który przypadał 4 maja w dniu Św. Floriana. W tegorocznych urostościach wzięły udział wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się na terenie parafii, tzn. OSP Ostrowo, OSP Ciencisko i OSP Bielsko. Brać strażacka obchody swojego święta rozpoczęła od zbiórki w remizie i uroczystego przemarszu na mszę świętą do kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą celebrował proboszcz ks. Witold Zieliński.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników wigilijnego spotkania. fot. Marek MatusiakNiedzielne popołudnie, 17 grudnia 2017 roku, było dla druhów strażaków z OSP Ostrowo okazją do spotkania się i przełamania się opłatkiem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W Świetlicy Wiejskiej w Domu Strażaka przy wigilijnym stole zasiedli Członkowie Zarządu OSP, druhowie, druhny i Rada Sołecka oraz zaproszeni goście.

Życzenia zebranym składa prezes OSP Ostrowo Jan Lewandowski. fot. Marek MatusiakSpotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych przez Sołtysa Ostrowa Józefa Gacka, a jednocześnie druha strażaka. Następnie świąteczne życzenia złożył prezes OSP Ostrowo Jan Lewandowski. Nie mogło przy takiej okazji zabraknąć odśpiewania kolędy. Brać strażacka tradycyjnie od wielu lat spotyka się w okresie przedświątecznym aby podzielić się opłatkiem. Fotorelację ze spotkania zamieszczamy w galerii.

ADMINISTRATOR

Obie drużyny po powrocie do remizy, prezentują zdobyte puchary i nagrody za zajęcie drugiego miejsca w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. fot. Mariusz WojciechowskiW sobotę, 16 września 2017 roku, w Dąbrowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach uczestniczyły drużyny żeńskie i męskie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mogileńskiego. Naszą jednostkę OSP reprezentowały dwie drużyny w składzie których byli: Barbara Bartecka, Julia Kaszyńska, Klaudia Lewandowska, Ewa Matusiak, Beata Nadolna, Karolina Nadolna, Karolina Paradowska, Patrycja Politowska, Paweł Łukomski, Jacek Bartecki, Radosław Bąk, Zbigniew Chmal, Michał Harko, Mikołaj Lewandowski, Jakub Majek, Łukasz Nadolny, Jakub Wojciechowski. Obie nasze drużyny zajęły drugie miejsce, każda w swojej kategorii.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn, w tym dwie żeńskie.

Zawody rozpoczęły się o około godziny 10:00 na boisku w Dąbrowie, do udziału w których zgłosiły się następujące drużyny: OSP Ostrowo – drużyny żeńska i męska, OSP Padniewo – drużyny żeńska i męska, OSP Gębice – drużyna męska, OSP Strzelno – drużyna męska i OSP Dąbrowa – drużyna męska. Współzawodnictwo przebiegało w przyjemnej sportowej atmosferze. Najlepsze okazały się druhny z OSP Padniewo wygrywając z druhnami z OSP Ostrowo oraz druhowie z OSP Padniewo zajmując pierwsze miejsce przed druhami z Ostrowa i Gębic.

W poszczególnych konkurencjach nasze drużyny uzyskały następujące czasy: w sztafecie pożarniczej 66,62 sekundy panowie i 73,44 sekundy panie oraz w ćwiczeniach bojowych 42,68 i 57,75 sekund. Ogólna punktacja dla wszystkich drużyn przedstawiała się następująco:

DRUŻYNY MĘSKIE   PUNKTACJA     DRUŻYNY ŻEŃSKIE   PUNKTACJA   
OSP Padniewo    104,16 pkt.   OSP Padniewo   122,28 pkt. 
OSP Ostrowo 109,30 pkt. OSP Ostrowo 131,19 pkt.
OSP Gębice 110,56 pkt.    
OSP Strzelno 121,66 pkt.    
OSP Dąbrowa 127,97 pkt.    

Na zakończenie imprezy czekała na kibiców i uczestników zawodów strażacka grochówka. Fotorelacja z zawodów dostępna jest tutaj.

ADMINISTRATOR

 

Wręczenie przez Z-cę Dyrektora ARiMR Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Pawła Drzażdżewskiego torby medycznej R1 Honorowemu Prezesowi OSP Ostrowo Romanowi Bąk, nagrody w konkursie "Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji". fot. Marek MatusiakAby wyposażyć Jednostkę Straży Pożarnej w niezbędny sprzęt nie zawsze potrzeba wydatkować własne środki finansowe. Tak jest w przypadku naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, która skorzystała z zaproszenia do udziału w konkursie na film promujący bezpieczną zabawę i pracę na wsi ogłoszonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wygrała w nim torbę medyczną do ratowania ludzkiego życia R1.

Na zdjęciu od prawej stoją Roman Bąk, Mariusz Wojciechowski, Paweł Drzażdżewski, Andrzej Kwiatkowski, Klaudia Lewandowska, Patrycja Politowska, Wojciech Matusiak i Franciszek Matusiak. fot. Marek MatusiakW czwartek, 31 sierpnia 2017 roku, Paweł Drzażdżewski Z-ca Dyrektora ARiMR Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego wręczył Honorowemu Prezesowi OSP Ostrowo Romanowi Bąk nagrodę dla naszej Jednostki za zajęcie II miejsca w konkursie pt. "Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji". Nagrodą jest torba medyczna do ratowania ludzkiego życia R1, która będzie służyć druhom strażakom podczas wyjazdów na akcje. Otrzymana w czwartek torba jest drugą na wyposażeniu miejscowej Jednostki OSP.

W spotkaniu, na którym przekazana została nagroda uczestniczyli także Naczelnik Mariusz Wojciechowski, Skarbnik Andrzej Kwiatkowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Marek Matusiak, druhny i zarazem autorki zwycięskiego filmu Patrycja Politowska i Klaudia Lewandowska oraz Wojciech Matusiak i Franciszek Matusiak aktorzy głównych scen z filmu.

ADMINISTRATOR

Jednostki OSP wystawiły poczty sztandarowe z okazji 90-rocznicy powstania OSP w Ostrowie. fot. Marek MatusiakOchotnicza Straż Pożarna w Ostrowie jest jedną z najstarszych jednostek na terenie Powiatu Mogileńskiego i jednocześnie jedną z najprężniej działających. W tym roku, 15 czerwca, przypada 90-lecie powołania jednostki do życia. Z tej okazji 28 maja br. odbyły się uroczyste obchody jubileuszowe.

Druhowie podczas prac związanych z odnowieniem figury Św. Floriana. fot. Ewa MatusiakDruhowie odnawiają figurę ich Patrona - św. Floriana w związku ze zbliżającą się 90-tą rocznicą powołania Jednostki OSP w Ostrowie. W trakcie prac strażacy usunęli ubytki w murach, pomalowali je oraz odnowili samą statuetkę Świętego i Matki Bożej.

Pamiątkowe zdjęcie za spotkania opłatkowego w Ostrowie. fot. Marek MatusiakWtorkowy wieczór, 22 grudnia, był dla druhów strażaków z naszej jednostki wyjątkowy. W tym dniu zarząd i druhowie OSP Ostrowo wraz z Radą Sołecką Ostrowa i zaproszonymi gośćmi zasiedli do wigilijnego stołu.

Zbiórka przed zawodami wszystkich drużyn. fot. Mirosław BąkW sobotę, 27 czerwca br. w Markowicach odbyły się Gminne Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn, w tym dwie żeńskie. Jednostkę OSP Ostrowo reprezentowały drużyny żeńska i męska.

Udało się już ocieplić ścianę szczytową, którą trzeba jeszcze pomalować i nastepnie zawiesić nowe logo OSP oraz napis. Obecnie trwa modernizacja przybudówki. fot. Marek MatusiakDzięki pieniądzom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego, ocieplona zostanie część Domu Strażaka. Decyzję o przekazaniu środków na ten cel podjęli, na wniosek Rady Sołeckiej, w 2013 roku mieszkańcy Sołectwa.

Od 30 września 2014 roku trwają prace związane z ociepleniem Domu Strażaka. Modernizacji podana została ściana szczytowa od strony drogi powiatowej.