Dzisiaj jest: 17 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz
en fr de pl pt ru es

Obie drużyny po powrocie do remizy, prezentują zdobyte puchary i nagrody za zajęcie drugiego miejsca w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. fot. Mariusz WojciechowskiW sobotę, 16 września 2017 roku, w Dąbrowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach uczestniczyły drużyny żeńskie i męskie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mogileńskiego. Naszą jednostkę OSP reprezentowały dwie drużyny w składzie których byli: Barbara Bartecka, Julia Kaszyńska, Klaudia Lewandowska, Ewa Matusiak, Beata Nadolna, Karolina Nadolna, Karolina Paradowska, Patrycja Politowska, Paweł Łukomski, Jacek Bartecki, Radosław Bąk, Zbigniew Chmal, Michał Harko, Mikołaj Lewandowski, Jakub Majek, Łukasz Nadolny, Jakub Wojciechowski. Obie nasze drużyny zajęły drugie miejsce, każda w swojej kategorii.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn, w tym dwie żeńskie.

Zawody rozpoczęły się o około godziny 10:00 na boisku w Dąbrowie, do udziału w których zgłosiły się następujące drużyny: OSP Ostrowo – drużyny żeńska i męska, OSP Padniewo – drużyny żeńska i męska, OSP Gębice – drużyna męska, OSP Strzelno – drużyna męska i OSP Dąbrowa – drużyna męska. Współzawodnictwo przebiegało w przyjemnej sportowej atmosferze. Najlepsze okazały się druhny z OSP Padniewo wygrywając z druhnami z OSP Ostrowo oraz druhowie z OSP Padniewo zajmując pierwsze miejsce przed druhami z Ostrowa i Gębic.

W poszczególnych konkurencjach nasze drużyny uzyskały następujące czasy: w sztafecie pożarniczej 66,62 sekundy panowie i 73,44 sekundy panie oraz w ćwiczeniach bojowych 42,68 i 57,75 sekund. Ogólna punktacja dla wszystkich drużyn przedstawiała się następująco:

DRUŻYNY MĘSKIE   PUNKTACJA     DRUŻYNY ŻEŃSKIE   PUNKTACJA   
OSP Padniewo    104,16 pkt.   OSP Padniewo   122,28 pkt. 
OSP Ostrowo 109,30 pkt. OSP Ostrowo 131,19 pkt.
OSP Gębice 110,56 pkt.    
OSP Strzelno 121,66 pkt.    
OSP Dąbrowa 127,97 pkt.    

Na zakończenie imprezy czekała na kibiców i uczestników zawodów strażacka grochówka. Fotorelacja z zawodów dostępna jest tutaj.

ADMINISTRATOR