Zbiórka przed zawodami wszystkich drużyn. fot. Mirosław BąkW sobotę, 27 czerwca br. w Markowicach odbyły się Gminne Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn, w tym dwie żeńskie. Jednostkę OSP Ostrowo reprezentowały drużyny żeńska i męska.

Rozpoczęcie ćwiczenia bojowego drużyna żeńska. fot. Mirosław BąkZawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 na boisku piłkarskim w Markowicach, do udziału w których zgłosiły się następujące drużyny: OSP Ciencisko – drużyny żeńska i męska, OSP Ostrowo – drużyny żeńska i męska, OSP Rzadkwin – drużyna męska, OSP Strzelno – drużyna męska i OSP Wronowy – drużyna męska. Współzawodnictwo przebiegało w przyjemnej sportowej atmosferze. Najlepsze okazały się druhny z OSP Ostrowo wygrywając z druhnami z OSP Ciencisko oraz druhowie z OSP Ostrowo zajmując pierwsze miejsce przed druhami ze Strzelna i z Cienciska.

Rozpoczęcie ćwiczenia bojowego drużyna męska. fot. Mirosław BąkW poszczególnych konkurencjach nasze drużyny uzyskały następujące czasy: w sztafecie pożarniczej 63 sekundy panowie i 75 sekund panie oraz w ćwiczeniach bojowych 41 i 56 sekund. Ogólna punktacja dla wszystkich drużyn przedstawiała się następująco:

          Drużyny męskie

          Drużyny żeńskie

OSP Ostrowo

104 pkt.

OSP Ostrowo

131 pkt.

OSP Strzelno

108 pkt.

OSP Ciencisko

158 pkt.

OSP Ciencisko

120 pkt.

 

OSP Wronowy

124 pkt.

OSP Rzadkwin

166 pkt.

Zajęcie pierwszych miejsc przez drużyny naszej jednostki wzbogaciły OSP Ostrowo o dwie pary rękawic specjalnych oraz węże pożarnicze W-52 i W-75. Na zakończenie imprezy czekała na kibiców i uczestników zawodów strażacka grochówka.

Skład żeńskiej drużyny OSP Ostrowo: Barbara Bartecka, Patrycja Łyk, Ewa Matusiak, Beata Nadolna, Karolina Paradowska, Patrycja Politowska, Aleksandra Skalska, Sylwia Stube i Izabela Wilk, motopompę w ćwiczeniu bojowym obsługiwał Paweł Łukomski.

Skład męskiej drużyny OSP Ostrowo: Jacek Bartecki, Radosław Bąk, Zbigniew Chmal, Michał Harko, Mikołaj Lewandowski, Jakub Majek i Jakub Wojciechowski oraz Mariusz Wojciechowski obsługa motopompy.

Gratuluję podwójnego sukcesu!

Fotorelacja z zwodów: Zawody sportowo-pożarnicze 2015

ADMINISTRATOR