Udało się już ocieplić ścianę szczytową, którą trzeba jeszcze pomalować i nastepnie zawiesić nowe logo OSP oraz napis. Obecnie trwa modernizacja przybudówki. fot. Marek MatusiakDzięki pieniądzom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego, ocieplona zostanie część Domu Strażaka. Decyzję o przekazaniu środków na ten cel podjęli, na wniosek Rady Sołeckiej, w 2013 roku mieszkańcy Sołectwa.

Od 30 września 2014 roku trwają prace związane z ociepleniem Domu Strażaka. Modernizacji podana została ściana szczytowa od strony drogi powiatowej.

Ocieplona zostanie również altana (przybudówka). Ponadto na na ścianie szczytowej zostanie zawieszone nowe logo OSP oraz napis, które wykona firma zewnętrzna.

Prace związane z ociepleniem wykonuje również mieszkaniec Ostrowa, Piotr Błochowiak. fot. Marek MatusiakKoszt ocieplenia razem z kosztorysem i wykonaniem napisu wraz z logiem, to kwota około 5 tysięcy zł. Środki pochodzą z Funduszu Sołeckiego. Prace modernizacyjne wykonuje brygada remontowo budowlana z Urzędu Gminy. Potrwają one prawdopodobnie do połowy października.

JÓZEF GACEK

zdjęcia MAREK MATUSIAK