Kolizja drogowa. fot. http://www.4freephotos.comKierowca peugeota 307 jadąc od strony Strzelna nie opanował auta i na dojeździe do skrzyżowania stracił nad nim panowanie. W konsekwencji zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie na pobocze, aby ostatecznie zatrzymać się na bramie posesji zlokalizowanej przy skrzyżowaniu, niszcząc ją doszczętnie.

W sobotę, 26 lipca 2014 roku o godzinie 4.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie został powiadomiony o kierowcy, który samochodem staranował ogrodzenie prywatnej posesji w Ostrowie.

Policjanci prewencji, którzy pojechali na miejsce ustalili wstępnie, że 21 – letni kierowca peugeota 307 w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, a następnie staranował bramę wjazdową prowadzącą na podwórze  jednego z domów mieszkalnych.

Rozpędzony pojazd po uderzeniu przewrócił się na prawy bok. Kierujący oraz dwoje pasażerów mieli dużo szczęścia, bo nie doznali większych obrażeń. Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 21 - latka. Okazało się, że ma on 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna.

Powyższe opracowano na podstawie informacji KPP Mogilno

Na miejsce zdarzenia zostali również wezwani strażacy z OSP Ostrowo, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli pozostałości pokolizyjne mogące stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Działanami strażaków kierował druh Jan Lewandowski.

ADMINISTRATOR