Dzisiaj jest: 16 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
en fr de pl pt ru es

Pamiątkowe zdjęcie reprezentacji męskiej i żeńskiej OSP Ostrowo. fot. Marek Matusiak

Rywalizacja o tytuł najlepszej jednostki OSP w Gminnych Zawodach Sportowo- Pożarniczych była bardzo zacięta. Tradycyjnie o prym w Gminie Strzelno bój stoczyły dwie jednostki: OSP Ostrowo oraz OSP Strzelno. Na słowa uznania zasłużyła również drużyna OSP Ciencisko, której do II miejsca zabrakło zaledwie 3 punktów. Bardzo dobrze zaprezentowały się również nasze druhny, które w biegu sztafetowym pokonały aktualne Wicemistrzynie Województwa Kujawsko-Pomorskiego, OSP Strzelno.

Niedziela, 22 czerwca 2014 roku była dniem rywalizacji jednostek OSP z terenu Gminy Strzelno w Gminnych Zawodach Sportowo- Pożarniczych. Po raz pierwszy w historii gospodarzem rywalizacji druhów było Ostrowo. Nad przebiegiem zawodów czuwał w imieniu Zarządu Miejsko- Gminnego OSP RP w Strzelnie, Komendant Miejsko-Gminny OSP RP Jan Lewandowski.

Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze rozpoczęły się o godzinie 1400. Na boisku sportowym w Ostrowie zameldowało się 5 ekip męskich: OSP Ciencisko, OSP Ostrowo, OSP Rzadkwin, OSP Strzelno oraz OSP Wronowy oraz dwie drużyny żeńskie OSP Ostrowo oraz aktualne Wicemistrzynie Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Zawodach Sportowo- Pożarniczych, OSP Strzelno.

Komisja sędziowska oraz goście. fot. Marek MatusiakZawody składały się z dwóch konkurencji: ćwiczeń bojowych oraz sztafety pożarniczej 7x50 m z przeszkodami. Jako pierwsze do biegu sztafetowego przystąpiły Panie. Bieg był bardzo zacięty, wynik okazał się sensacyjny. Nasze druhny wyprzedziły o jedną sekundę swoje koleżanki ze Strzelna, co musiało zaskoczyć same zawodniczki, które nie kryły radości z uzyskanego wyniku. Wyniki sztafety zapowiadały zatem bardzo ostrą rywalizację w bojówce.

Wyniki sztafety Pań:

1. Ostrowo-  1 min. 11 sek.

2. Strzelno- 1 min. 12 sek.

Następnie do rywalizacji przystąpili Panowie. Czasy uzyskane przez druhów były bardzo zbliżone do siebie. Ku radości widzów najlepszy czas uzyskali strażacy z Ostrowa, którzy wyprzedzili swoich kolegów ze Strzelna oraz Cienciska.

Wyniki sztafety męskiej:

1. Ostrowo - 1 min. 3 sek.

2. Strzelno - 1 min. 6 sek.

3. Ciencisko - 1min. 8 sek.

4. Wronowy - 1 min. 14 sek.

5. Rzadkwin - 1 min. 34 sek.

Męska i żeńska reprezentacja OSP Strzelno. fot Marek MatusiakPrzewaga uzyskana przez naszych druhów dobrze rokowała przed częścią bojową zawodów, podczas których zawodnicy musieli startować dwukrotnie. Wyniki biegu sztafetowego wskazywały jednak na to, że realne szanse na zwycięstwo miały pierwsze 4 drużyny, które uzyskały najlepsze czasy, a różnice między nimi były niewielkie.

Do sprawdzianu bojowego jako pierwsze przystąpiły Panie. Tym razem Wicemistrzynie Województwa okazały się lepsze od naszych Pań i odrobiły z nawiązką straty z biegu sztafetowego. Druhny ze Strzelna zarówno w pierwszym, jak i drugim biegu okazały się najszybsze i tym samym mogły cieszyć się z końcowego sukcesu. Pomimo porażki, nasze druhny zaprezentowały się w dobrym stylu, a osiągnięte wyniki rokują bardzo dobrze na przyszłość.

Czasy uzyskane przez druhny w części bojowej:

I bieg:

1. Strzelno- 47 sek.

2. Ostrowo- 59 sek.

II bieg:

1. Strzelno- 52 sek.

2. Ostrowo- 59 sek.

W bojówce  mężczyzn rywalizacja była wyjątkowo zacięta i wyrównana. Świadczą o tym uzyskane wyniki. Jak widać na poniższym zestawieniu pierwszą drużynę od trzeciej dzieliły zaledwie 3 sekundy. Zaskoczeniem była bardzo dobra postawa strażaków z Cienciska, którzy stracili do Ostrowa zaledwie 1 sek.

Wyniki I rundy bojówki:

1. Ostrowo- 51 sek.

2. Ciencisko- 52 sek.

3. Strzelno- 54 sek.

4. Wronowy- 60 sek.

5. Rzadkwin- 1 min. 26 sek.

Trzecia drużyna zawodów- OSP Ciencisko. fot. Marek MatusiakDruga runda była nie mniej zacięta. Cztery ekipy poprawiło swoje wyniki z pierwszej części. Ku radości kibiców i druhów, ponownie najlepsze okazało się OSP Ostrowo, które poprawiło swój wynik o 8 sekund. Tym samym strażacy z Ostrowa oraz kibice, mogli zacząć świętować kolejne zwycięstwo naszych strażaków.

Wyniki II rundy bojówki:

1. Ostrowo - 43 sek.

2. Strzelno- 47 sek.

3. Ciencisko - 48 sek.

4. Wronowy- 55 sek.

5. Rzadkwin - 1 min. 41 sek.

Klasyfikacja końcowa zawodów (mężczyzn)

1. Ostrowo- 106 pkt.

2. Strzelno- 113 pkt.

3. Ciencisko- 116 pkt.

4. Wronowy- 129 pkt.

5 Rzadkwin- 175 pkt.

OSP Ostrowo reprezentowały: Patrycja Łyk- dowódca, Marlena Drgas- przodownik roty I, Patrycja Politowska- pomocnik przodownika roty I, Beata Nadolna- przodownik roty II, Karolina Nadolna- pomocnik przodownika roty II, Małgorzata Borowska- rozdzielaczowy, Barbara Bartecka- łącznik, Dominika Janowska- mechanik. Panie wspierał Paweł Łukomski- operator motopompy.

Zwycięską ekipę stanowili: Mateusz Szymański- dowódca, Jakub Majek- przodownik roty I, Jakub Wojciechowski- pomocnik przodownika roty I, Mikołaj Lewandowski- przodownik roty II, Michał Harko- pomocnik przodownika roty II, Tomasz Barszcz- rozdzielaczowy, Jacek Bartecki- łącznik, Zbigniew Chmal- mechanik, Mariusz Wojciechowski- zawodnik rezerwowy.

Druh Sławomir kolczyńśki oraz Leszek Popiołkiewicz odbieraj Brażowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. fot. Marek MatusiakDrużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy, puchary oraz sprzęt gaśniczy. Podczas zawodów druh Sławomir Kolczyński oraz Leszek Popiołkiewicz, odebrali z rąk Starosty Tomasza Barczaka oraz Burmistrza Ewarysta Matczaka Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa.

Zawody sędziowała komisja powołana przez komendanta PSP w Mogilnie, bryg. mgr inż. Marka Kryszaka, który był obecny podczas zawodów. Sędzią głównym był st. kpt. Łukasz Rogalski.

Po zakończeniu rywalizacji zaproszono jej uczestników oraz kibiców na tradycyjną grochówkę.

ADMINISTRATOR współpraca JÓZEF GACEK i MAREK MATUSIAK