Dzisiaj jest: 29 Listopad 2015    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
nl en fr de it pl pt ru es
 • Dzieje narodu polskiego w walce o niepodległość

  Dzieje narodu polskiego w...

  niedziela, 15, listopad 2015 23:08
 • Brazylijski lekarz poszukuje informacji o swoich Przodkach

  Brazylijski lekarz...

  piątek, 13, listopad 2015 17:23
 • Narodowy Dzień Niepodległości

  Narodowy Dzień Niepodległości

  czwartek, 12, listopad 2015 23:54
 • Wycieczka do Kłodawy

  Wycieczka do Kłodawy

  czwartek, 05, listopad 2015 19:57
 • Drugie miejsce naszego sołectwa w Polsce

  Drugie miejsce naszego...

  piątek, 30, październik 2015 23:09
 • Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu

  Wyniki wyborów do Sejmu i...

  piątek, 30, październik 2015 22:15
 • HEMANTUS w kościele parafialnym w Ostrowie

  HEMANTUS w kościele...

  piątek, 30, październik 2015 22:01
 • Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna zawita do naszego Sołectwa

  Kujawsko-Pomorska Platforma...

  czwartek, 15, październik 2015 22:14


OSP Ostrowo świętowało 85-lecie istnienia

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Zbiórka pododziałów przed Domem Strażaka w Ostrowie. fot. Marek MatusiakNiesienie pomocy oraz udział w zawodach to tylko niewielki wycinek z działalności ostrowskich druhów. Strażacy wiele czasu poświęcali i nadal poświęcają na troskę o Dom Strażaka i jego otoczenie. Cały czas szkolą się i podnoszą swój poziom przygotowania bojowego. Dzięki środkom finansowym z zewnątrz oraz własnym rozwijają swoją działalność statutową.

W jednostce służą nie tylko doświadczeni druhowie, ale także młodzi mieszkańcy Sołectwa Ostrowo, którzy chętnie pracują społecznie i zdobywają pierwsze szlify bojowe. To z kolei pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość jednostki.

Władze Strzelna reprzentowali Burmitrz Ewaryst Matczak i Przewodniczący Rady Miasta Piotr Pieszak. fot. Marek MatusiakUroczystości z okazji jubileuszu 85-lecia, odbyły się w sobotę 5 maja 2012 roku. Zostały one połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz Powiatu Mogileńskiego, reprezentowani m.in. przez Starostę Mogileńskiego Tomasza Barczaka, który jest jednocześnie Prezesem Powiatowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć Burmistrza Strzelna druha Ewarysta Matczaka- członka OSP Ostrowo. Na czele delegacji Rady Miasta Strzelna stanął jej Przewodniczący Piotr Pieszak. Zarząd Gminny OSP reprezentował m.in. Prezes Gminny OSP Włodzimierz Jopek. Z kolei Komendę Powiatową Państwowej Straży w Mogilnie reprezentował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie st. kpt. mgr inż. Radosław Gałczyński.

Poczyt sztandorowe wystawiły jednostki w terenu Gminy Strzelno. fot. Marek MatusiakPonadto uroczystość uświetniły swoją obecnością delegacje jednostek OSP z gminy Strzelno- OSP Strzelno, OSP Wronowy, OSP Rzadkwin, OSP Ciencisko, które wystawiły poczty sztandarowe. Nie zabrakło również sympatyków OSP Ostrowo spoza terenu Gminy Strzelno. Byli wśród nich m.in. Zdzisław Kasprzak- wiceprezes ds. Administracyjno-Finansowych Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz ppłk pilot Lech Murawski z Inowrocławia.

Druhowie Jan Lewandowski oraz Tomasz Barczak odbierają honory od poddziałów biorących udział w uroczystościach. fot. Marek MatusiakObchody rozpoczęły się od zbiórki pododdziałów około godziny 15.00 na parkingu przed Domem Strażaka. Po odegraniu Hymnu Państwowego przez Orkiestrę OSP Strzelno pod batutą druha Piotra Barczaka oraz wciągnięciu flagi na maszt, Prezes OSP Ostrowo Jan Lewandowski, który jest jednocześnie Komendantem Gminnym OSP, złożył meldunek prezesowi Powiatowemu OSP Tomaszowi Barczakowi.

Następnie druhowie przemaszerowali przez Ostrowo do kościoła parafialnego, aby wziąć udział w mszy świętej, która była odprawiona w intencji żyjących i zmarłych druhów. Liturgii przewodniczył ksiądz proboszcz Witold Zieliński.

Przemarsz pododziałów z kościoła do Domu Strażaka. fot. Marek MatusiakPo zakończeniu mszy świętej uczestnicy obchodów wrócili na parking przy Domu Strażaka, aby kontynuować obchody. Zaproszeni gości złożyli na ręce druha Jana Lewandowskiego okolicznościowe życzenia, dyplomy oraz puchary z okazji 85-lecia powołania OSP Ostrowo do istnienia.

Starosta Tomasz Barczak wręczył medale i odznaczenia wyróżniającym się druhom i druhnom. fot. Marek MatusiakKolejnym ważnym elementem tej części uroczystości było wręczenie kilkunastu druhom oraz druhnom odznaczeń i medali, które wręczali druh Tomasz Barczak, st. kpt. Radosław Gałczyński oraz prezes OSP Ostrowo Jan Lewandowski.

Po rozformowaniu poddziałów rozpoczęła się nieoficjalna część obchodów. Zaproszeni goście oraz pozostali uczestnicy mieli okazję spróbować strażackiej grochówki, którą tradycyjnie przygotował druh Ewaryst Adamski.

Ostatnim akordem obchodów była majówka, w której udział wzięli druhowie, mieszkańcy Sołectwa Ostrowo oraz wczasowicze wypoczywający nad Jeziorem Ostrowskim. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

ADMINISTRATOR

Więcej zdjęć z uroczytości można obejrzeć w galerii.

Komentarze   

0 #2 fan 2012-05-19 13:32
Jednak miałem gaz ze przegiecie :-x
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 fan 2012-05-07 21:20
Pozdrawiamy brać strażacką z Ostrowa> Impreza była przednia:):):) Czekamy na 90-lecie!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

1. Komentarze - to miejsce, w którym Czytelnicy www.ostrowomog.pl mogą zamieszczać swoje opinie i komentarze do publikowanych materiałów, jak również dyskutować z innymi internautami.

2. Panel komentarzy nie jest moderowany. Komentarze mogą dodawać wszyscy użytkownicy.

Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia wpisów:

- zawierających wulgaryzmy,

- obscenicznych i obraźliwych,

- propagujących używanie alkoholu, środków odurzających, narkotyków,

- propagujących przemoc,

- obraźliwych lub wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej,

- obrażających inne osoby i dotyczących ich życia prywatnego,

- zawierających dane osobowe i teleadresowe,

- zawierających treści lub obrazy pornograficzne,

- łamiących prawa autorskie,

- spamowych - niedotyczących treści publikowanego artykułu,

- zawierających reklamy, ogłoszenia, linki do innych stron www,

- pisanych przez jednego użytkownika pod różnymi nickami,

- stanowiących agitację polityczną w jakiejkolwiek formie,

- zawierających uwagi dotyczące moderatorów.

3. Dodanie komentarza przez użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z postanowieniami regulaminu i akceptacją tego regulaminu.

4. Osoby umieszczające swoje komentarze i opinie tym samym wyrażają zgodę na publikowanie ich na www.ostrowomog.pl

5. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników. Ci, którzy wprowadzą treści naruszające prawo lub dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

6. Nie udostępniamy i nie sprzedajemy zgromadzonych danych użytkowników portalu innym osobom lub instytucjom. Odstąpienie od tej zasady może nastąpić wyłącznie na żądanie uprawnionych organów państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.

7. Postanowienia Zasad umieszczania komentarzy obowiązują od momentu ich opublikowania. Zastrzegamy sobie prawo do zmian, które będą obowiązujące od chwili zamieszczenia ich na stronie.

8. Na uwagi dotyczące zawartości portalu odpowiadamy tylko za pośrednictwem poczty sołectwo@ostrowomog.pl

9. W przypadku notorycznego łamania zasad regulaminu, zastrzegamy sobie prawo wprowadzenia konieczności logowania się użytkowników


Kod antyspamowy
Odśwież

II miejsce w Polsce- podziękowanie

W październiku spotkały nas dwie miłe niespodzianki. Ku zaskoczeniu wszystkich ostrowomog.pl zostało uznane za najlepszą stronę prowadzoną przez sołectwo w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Jednocześnie jury zakwalifikowało nasz portal sołecki do finału ogólnopolskiego.

Podczas poznańskiego finału ostrowomog.pl zajęło II miejsce w Polsce(!!!). Było to dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nikt z nas nie spodziewał się takiego sukcesu. Już samo zwycięstwo w eliminacjach wojewódzkich to dla nas ogromne wyróżnienie.

Strona ostrowomog.pl działa dzięki zaangażowaniu Państwa Ewy i Marka Matusiaków, którzy poświęcają swój wolny czas oraz prywatny sprzęt komputerowy i fotograficzny, aby dokumentować wydarzenia, które mają miejsce w naszym Sołectwie. To dzięki nim nasza strona żyje i się rozwija, będąc jednocześnie wizytówką Sołectwa Ostrowo nie tylko w województwie, ale jak się okazało także w Polsce.

 W imieniu swoim oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Ostrowo, bardzo serdecznie dziękuję Pani Ewie i Panu Markowi za zaangażowanie i poświęcony czas w redagowanie materiałów, którą są publikowane na ostrowomog.pl. Dziękuję również innym osobom, które miały swój udział w sukcesie.

W tym miejscu słowa podziękowania kieruję również do Pana Mariana Przybylskiego, który w 2011 roku, gdy portal powstawał, udostępnił nam bardzo interesujące opracowanie na temat historii Ostrowa. Opracowanie to do dzisiaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ma już kilka tysięcy odsłon.

Józef Gacek

Najnowsza galeria

Pogoda

Częściowe zachmurzenie

1°C

Ostrowo

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 93%

Wiatr: 12.87 km/h

 • 28 Lis 2015

  Częściowe zachmurzenie 3°C 0°C

 • 29 Lis 2015

  AM Rain/Snow 6°C 4°C

Kalendarium

Brak wydarzeń

Kalendarz

listopad 2015
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
grudzień 2015
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Real time web analytics, Heat map tracking

Odwiedzający

Poland 90.6%PolandGermany 0.4%Germany
Brazil 5.7%BrazilFrance 0.4%France
United States 1.4%United StatesUnited Kingdom 0.2%United Kingdom

Dzisiaj: 1
Wczoraj: 9
Bieżący tydzień: 65
Poprzedni tydzień: 71
Bieżący miesiąc: 398
Poprzedni miesiąc: 485
Ogółem: 182399

Tutaj jesteśmy

Drukuj

Społeczeństwo

Inwestycje

Religia

Sport

Finanse

Sprawozdawczość

Archiwum

Historia